Seminarium licencjackie WH-MU-I-3-SemLicL
Celem przedmiotu jest opanowanie podstaw warsztatu naukowego umożliwiające przygotowanie pracy licencjackiej w oparciu o wcześniej przeprowadzoną kwerendę naukową i badania.
Studenci opanowują techniki przygotowywania pracy o charakterze naukowym, tzn. umiejętność prowadzenia kwerendy, w bibliotekach, archiwach, muzeach). Zdobywają umiejętność pozyskiwania materiału tekstowego i ikonograficznego. Samodzielnie przygotowują stanu badań, zestawiają bibliografię. Nabywają umiejętność konstrukcji i redakcji tekstu naukowego. W dalszej kolejności uczą się edytorskiego opracowania tekstu, tworzenia odsyłaczy i katalogów oraz i opanowują zasady cytowania.
W cyklu 2021/22_L:
Pełny opis: Studenci opanowują techniki przygotowywania pracy o charakterze naukowym, tzn. umiejętność prowadzenia kwerendy, w bibliotekach, archiwach, muzeach). Zdobywają umiejętność pozyskiwania materiału tekstowego i ikonograficznego. Samodzielnie przygotowują stanu badań, zestawiają bibliografię. Nabywają umiejętność konstrukcji i redakcji tekstu naukowego. W dalszej kolejności uczą się edytorskiego opracowania tekstu, tworzenia odsyłaczy i katalogów oraz i opanowują zasady cytowania. Treści merytoryczne: Współczesny warsztat badawczy humanisty. Zasady przygotowywania i wykorzystywania opracowań naukowych. Zasady konstruowania wywodu naukowego. Kompozycja pracy licencjackiej. Elementy stylistyki tekstu naukowego. Zasady edytorskie przygotowania humanistycznych prac naukowych. Problematyka plagiatu, ochrony własności intelektualnej, praw autorskich. Zajęcia prowadzone są na platformie Teams. |
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2023/24_L: | W cyklu 2020/21_L: | W cyklu 2019/20_L: | W cyklu 2022/23_L: |
Efekty kształcenia
Efekty Kształcenia:
Student, który ukończył seminarium:
- posiada wiedzę z zakresu muzealnictwa. Ma świadomość powiązania ze sobą różnych dyscyplin. Posiada wiedzę z zakresu rozwoju muzealnictwa w Polsce i innych krajach Europy (Muz 1_W01; Muz1_W04)
-zna terminologię muzeologiczną (posługuje się językiem fachowym). Potrafi samodzielnie analizować strukturę muzeum, a także potrafi określić funkcję poszczególnych typów muzeów (Muz 1_U01; Muz 1_U02; Muz 1_U04)
- ma świadomość konieczności współpracy ze specjalistami różnych dziedzin. ( Muz 1_K01; Muz 1_K01)
Kryteria oceniania
Zaliczenie na ocenę.
Student regularnie uczestniczy w zajęciach. Referuje w wyznaczonym terminie
przygotowane rozdziały pracy.
Pod koniec semestru składa gotową pracę, co jest podstawą zaliczenia.
BDB - uczestnictwo w zajęciach, aktywny udział w dyskusji, regularne przedstawianie efektów pracy, ocena końcowa pracy na poziomie bdb.
DB - uczestnictwo w zajęciach, aktywny udział w dyskusji, regularne przedstawianie efektów pracy, ocena końcowa pracy na poziomie dobrym.
DST - Ocena końcowa pracy na dostatecznym poziomie.
Praktyki zawodowe
n/d
Uwagi
W cyklu 2021/22_L:
Student regularnie uczestniczy w zajęciach. Referuje w wyznaczonym terminie |
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: