Organizacja imprez kulturalnych WH-KU-II-2-OIK
Celem przedmiotu jest szczegółowa analiza procesu przygotowania wydarzeń kulturalnych oraz podstawowych zagadnień organizacyjnych i formalno-prawnych związanych z produkcją tego rodzaju wydarzeń.
Omawiane zagadnienia zostaną usystematyzowane z uwzględnieniem skali organizacyjnej wydarzeń kulturalnych, specyfiki instytucji organizującej dane przedsięwzięcie oraz tematyki i celów towarzyszących realizacji wydarzenia.
W ramach przedmiotu zostaną przeanalizowane poszczególne elementy procesu organizacji imprezy kulturalnej obejmujące proces przygotowawczy, etap bezpośredniej realizacji oraz etap ewaluacji, rozliczenia i zakończenia realizacji przedsięwzięcia. Zostaną także przeanalizowane czynniki zakłócające sprawną realizację procesów organizacyjnych.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
KU1_W07 - Zna zasady upowszechniania kultury, metody animacji życia
kulturalnego oraz zarządzania kulturą. Rozumie warunki
organizacyjne, ekonomiczne oraz prawne funkcjonowania instytucji
kultury
KU1_U08 - Potrafi planować i organizować indywidualną pracę badawczą,
uwzględniając jej cel oraz kontekst społeczno-kulturowy, a także
działać zespołowo, przyjmując różne role oraz doskonaląc
kompetencje i sprawności komunikacyjne podczas pracy w grupie.
KU1_K03 - Jest gotów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w bieżącym
życiu kulturalnym, a także do przedstawiania własnych pomysłów i
inicjatyw mających na celu ubogacenie oferty kulturalnej i
motywowanych troską o lokalne środowisko społeczne.
KU1_K04 - Jest gotów do wypełniania swoich zobowiązań społecznych poprzez działanie na sposób przedsiębiorczy z nastawieniem na rozwój i
upowszechnianie kultury, wykazując troskę o szeroko rozumiany
interes publiczny
Kryteria oceniania
ocena bardzo dobra: student bez problemów omawia kwestie poruszane na ćwiczeniach. W prezentacji korzysta poprawnie z nabytego aparatu pojęciowego. Potrafi wyjaśnić spectrum organizacji wydarzenia kulturalnego bez posługiwania się notatkami. Umiejętnie analizuje zagadnienia, związane z tematyką zajęć.
ocena dobra: student omawia kwestie poruszane na ćwiczeniach z nielicznymi potknięciami. W prezentacji korzysta poprawnie z nabytego aparatu pojęciowego, sporadyczne korzystając z notatek. Potrafi wyjaśnić spectrum organizacji wydarzenia kulturalnego. Umiejętnie analizuje zagadnienia, związane z tematyką zajęć.
ocena dostateczna: student fragmentarycznie omawia kwestie poruszane na ćwiczeniach z licznymi potknięciami. W prezentacji ustnej w ograniczonym stopniu korzysta z nabytego aparatu pojęciowego. Potrafi częściowo wyjaśnić miejsce spectrum organizacji wydarzenia kulturalnego bez posługiwania się notatkami. Nie posiada umiejętności analitycznych. Prezentacja podparta jest notatkami prelegenta.
Praktyki zawodowe
Nie przewidziano.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: