Podstawy dialogu i polilogu kultur WH-KU-II-1-PodDial
Ćwiczenia mają na celu omówienie podstaw dialogu i polilogu kultur w ujęciu interdyscyplinarnym, w świetle wybranych kontekstów filozoficznych, antropologicznych, językoznawczych , międzykulturowych i międzyreligijnych.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się:
KU2_W05 student zna w pogłębionym stopniu kluczowe koncepcje teoretyczne z zakresu teorii międzykulturowości i komunikacji międzykulturowej w aspekcie dialogu i polilogu kultur. Zna religijne, społeczne i polityczne podstawy własnego i odmiennych systemów kulturowych.
KU2_W06 student zna kluczowe zjawiska i przeobrażenia w obrębie kul
tury współczesnej, rozumie ich uwarunkowania (polityczne, ekonomiczne, społeczne) oraz konsekwencje. Zna najważniejsze koncepcje teoretyczne służące do ich wyjaśnienia.
KU2_U05 student potrafi zainicjować i prowadzić debatę na specjalistyczne tematy z zakresu kulturoznawstwa i nauk o kulturze, wykorzystując kluczowe pojęcia i teorie wypracowane na gruncie tych dyscyplin i odnosząc je do aktualnych zjawisk i procesów społeczno-
USOSweb: Szczegóły przedmiotu: WH-KU-II-1-DialogPol, w cyklu: 2023/24_L, jednostka dawcy:
Strona 1 z 4 10.03.2025 21:16
kulturowych.
KU2_K02 student jest gotów do uznania znaczenia zdobytej wiedzy dla rozwiązywania poznawczych i praktycznych problemów oraz mierzenia się z wyzwaniami wynikającymi z uwarunkowań aktualnej rzeczywistości społeczno-kulturowej.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: