Historia teatru włoskiego WH-FW-M-I-2-HTW
Konwersatorium przedstawia podstawowe zagadnienia zarówno dramatu jak teatru włoskiego od czasów najdawniejszych po współczesność. Prowadzone jest przez dr hab. J. Pietrzak-Thebault (do XIX w) i dr hab. Pawła Stangreta (od XIX w po współczesność).
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
FW1_W03,zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego,
teatralnego, filmowego, muzycznego
FW1_W06,zna i rozumie powiązania istniejące między naukami filologicznymi a
innymi dyscyplinami naukowymi (historią, biblistyką, archeologią,
antropologią, etnologią, historią filozofii i nauki, historią sztuki)
FW1_K03rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych
związanych z wykonywaniem pracy filologa zarówno w pracy
indywidualnej, jak i zespołowej
Kryteria oceniania
Aktywność na zajęciach, esej końcowy.
Na ocenę dostateczną student w stopniu dostatecznym zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego i teatralnego (FW1_W03), w stopniu dostatecznym zna i rozumie powiązania istniejące między naukami filologicznymi a innymi dyscyplinami naukowymi (historią, biblistyką, archeologią antropologią, etnologią, historią filozofii i nauki, historią sztuki) (FW1_W06); w stopniu umiarkowanym jest gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej (FW1_K03).
Na ocenę dobrą student dobrze zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego i teatralnego (FW1_W03), dobrze zna i rozumie powiązania istniejące między naukami filologicznymi a innymi dyscyplinami naukowymi (historią, biblistyką, archeologią antropologią, etnologią, historią filozofii i nauki, historią sztuki) (FW1_W06); jest gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej (FW1_K03).
Na ocenę bardzo dobrą student znakomicie zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego i teatralnego (FW1_W03), bardzo dobrze zna i rozumie powiązania istniejące między naukami filologicznymi a innymi dyscyplinami naukowymi (historią, biblistyką, archeologią antropologią, etnologią, historią filozofii i nauki, historią sztuki) (FW1_W06); jest w pełni gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej (FW1_K03).
Praktyki zawodowe
Brak.
Uwagi
W cyklu 2024/25_Z:
Brak. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: