Technika wystąpień publicznych WH-FPZ-M-I-2-TechWys
Kurs ma na celu wskazanie metod doskonalenia umiejętności przygotowania i wygłaszania wystąpień. Zajęcia mają charakter warsztatowy. Obejmują pracę indywidualną i pracę w grupie. Na początku kursu dokonana zostanie diagnoza umiejętności uczestników. Przeprowadzimy analizę przykładowych wystąpień. Kolejne spotkania poświęcone będą poszczególnym aspektom wystąpienia: pozawerbalnym i werbalnym. Efektem zajęć jest przygotowanie własnego wystąpienia
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2023/24_Z: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2021/22_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2022/23_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
W cyklu 2023/24_Z: udział w zajęciach - 15 g - 0,5 ECTS
samodzielne utrwalanie umiejętności dykcyjnych i głosowych - 30 godz. - 1 ECTS
samodzielne przeglądanie i poszukiwanie materiałów związanych z umiejętnościami prezentacji - 15 godz. - 0,5 ECTS
przygotowanie wystąpienia - 30 g. - 1 ECTS
W sumie: 3 ECTS | W cyklu 2021/22_Z: udział w zajęciach - 0,5 ECTS
lektura i analiza materiałów referencyjnych - 0,5 ECTS
przygotowanie wystąpienia zaliczeniowego - 1 ECTS | W cyklu 2022/23_Z: udział w zajęciach - 15 g - 0,5 ECTS
samodzielne utrwalanie umiejętności dykcyjnych i głosowych - 30 godz. - 1 ECTS
samodzielne przeglądanie i poszukiwanie materiałów związanych z umiejętnościami prezentacji - 15 godz. - 0,5 ECTS
przygotowanie wystąpienia - 30 g. - 1 ECTS
W sumie: 3 ECTS |
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24_Z: | W cyklu 2022/23_Z: | W cyklu 2021/22_Z: |
Efekty kształcenia
FP1_W14 - student opisuje poszczególne etapy przygotowania wystąpienia; wie, jaka postawa ciała jest najkorzystniejsza podczas wystąpień publicznych, zna zasady rozwijania wyrazistości mowy,
FP1_U09 - student wykorzystuje zdobytą wiedzę do przygotowania wystąpienia na wybrany temat, zwracając uwagę na sposób wygłoszenia wypowiedzi
FP1_K06 - student jest gotów wykorzystywać zdobyte doświadczenia w życiu zawodowym
Kryteria oceniania
W zakresie efektu FP1_W14
- na ocenę bardzo dobrą student wyczerpująco opisuje poszczególne etapy przygotowania wystąpienia; wie, jaka postawa ciała jest najkorzystniejsza podczas wystąpień publicznych oraz w jaki sposób można pracować nad gestem, rozpoznaje sygnały tremy, zna zasady rozwijania wyrazistości mowy.
- na ocenę dobrą student wymienia najważniejsze etapy przygotowania wystąpienia, wie, jaka postawa ciała jest najkorzystniejsza podczas wystąpień publicznych oraz w jaki sposób można pracować nad gestem, rozpoznaje sygnały tremy, zna zasady rozwijania wyrazistości mowy.
-na ocenę dostateczną student opisuje niektóre metody pracy nad doskonaleniem umiejętności wygłaszania wystąpień publicznych.
w zakresie efektu FP1_U09
- na ocenę bardzo dobrą student w pełni wykorzystuje zdobytą wiedzę do przygotowania wystąpienia na wybrany temat, zwracając uwagę na sposób wygłoszenia wypowiedzi; przygotowane wystąpienie jest spójne, wygłoszone w interesujący i klarowny sposób.
- na ocenę dobra student przygotowuje ustrukturyzowane wystąpienie na wybrany temat, z dbałością o jego poszczególne aspekty.
- na ocenę dostateczną przygotowuje ustrukturyzowane wystąpienie, jednak nie wszystkie jego aspekty zostały z pełni uwzględnione.
W zakresie efektu FP1_K06 na ocenę bardzo dobrą, dobrą i dostateczną student jest gotów wykorzystywać zdobyte doświadczenia (odpowiednio do swoich osiągnięć) w życiu zawodowym.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: