Retoryka praktyczna WH-FP-II-2-RetPrakt
Kurs "Retoryka praktyczna" ma na celu:
- utrwalenie i pogłębienie wiadomości o elementach antycznej praktyki i teorii retoryki,
- kształtowanie umiejętności identyfikacji rodzaju argumentacji i środków językowych zastosowanych we współczesnych wypowiedziach perswazyjnych,
- ćwiczenie w tworzeniu tekstów o charakterze nakłaniającym.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
FP2_W11: Student definiuje pojęcia z zakresu retoryki, posługuje się nimi w analizie wypowiedzi perswazyjnych; bierze udział w dyskusji nad dylematami etycznymi związanymi z użyciem środków perswazji słownej.
FP2_U09: Student korzysta z klasycznych i współczesnych źródeł poświęconych retoryce oraz tworzeniu wypowiedzi nakłaniających, samodzielnie wskazuje wypowiedzi nakłaniające, analizuje je pod kątem zastosowanych środków retorycznych i perswazyjnych.
FP2_K06: Student jest gotów zastosować wiedzę i umiejętności z zakresu retoryki praktycznej w przyszłym życiu zawodowym i działalności na rzecz otoczenia społecznego.
Kryteria oceniania
W zakresie FP2_W11 na ocenę bardzo dobrą student definiuje pojęcia z zakresu retoryki, posługuje się nimi w analizie wypowiedzi perswazyjnych; bierze udział w dyskusji nad dylematami etycznymi związanymi z użyciem środków perswazji słownej.
W zakresie FP2_U09 na ocenę bardzo dobrą student samodzielnie korzysta z klasycznych i współczesnych źródeł poświęconych retoryce oraz tworzeniu wypowiedzi nakłaniających, a także samodzielnie analizuje je pod kątem zastosowanych środków retorycznych i perswazyjnych.
W zakresie FP2_K06 na ocenę bardzo dobrą student jest gotów zastosować wiedzę i umiejętności z zakresu retoryki praktycznej w przyszłym życiu zawodowym i działalności na rzecz otoczenia społecznego.
W zakresie FP2_W11 na ocenę dobrą student definiuje główne pojęcia z zakresu retoryki, posługuje się nimi w analizie wypowiedzi perswazyjnych; bierze udział w dyskusji nad dylematami etycznymi związanymi z użyciem środków perswazji słownej.
W zakresie FP2_U09 na ocenę dobrą student samodzielnie korzysta z wybranych źródeł poświęconych retoryce oraz tworzeniu wypowiedzi nakłaniających, a także analizuje je pod kątem zastosowanych środków retorycznych i perswazyjnych.
W zakresie FP2_K06 na ocenę dobrą student jest jest w stanie zastosować niektóre umiejętności z zakresu retoryki praktycznej w przyszłym życiu zawodowym i działalności na rzecz otoczenia społecznego.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: