Religijność publiczna i prywatna w świetle zachowanej literatury WH-FK-M-I-2-RPPSZL
Konwersatorium poświęcone roli, jaką religia pełniła w życiu publicznym i prywatnym starożytnych Greków. Wspólna lektura i dyskutowanie wybranych fragmentów źródeł antycznych (w tłumaczeniu) z komentarzem. Celem konwersatorium jest uświadomienie studentowi kluczowej roli religii w życiu człowieka antyku, a także nierozerwalnego związku, jaki istniał w czasach antycznych między homo politicus a homo religiosus.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Zna w pogłębionym stopniu religijne i społeczne uwarunkowania cywilizacji antycznej, szczególnie te, które poznajemy na podstawie literatury antycznej.
Potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę do krytycznej analizy i interpretacji utworów literackich opisujących religijność grecką, a także ich oddziaływania kulturowego.
Potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę do krytycznej analizy i interpretacji pisanych źródeł historycznych związanych religijnością grecką oraz do wyciągnięcia z nich wniosków dotyczących procesów historycznych i kulturowych.
Potrafi opracować wyniki własnych badań nad religijnością grecką i
zaprezentować je w formie pisemnej lub ustnej w sposób dowodzący opanowania specjalistycznej terminologii.
Literatura
Wybrana przez prowadzącego antologia tekstów antycznych poświęconych religijności.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: