Seminarium magisterskie (dyplomowe) WH-FK-II-1SemMgrL
Celem seminarium jest towarzyszenie studentowi w poszukiwaniach badawczych oraz kreacji własnej pracy naukowej na poziomie magisterium.
A zatem przedmiot poza wprowadzeniem w technikę badań i konstruowania pracy naukowej uwzględnia różnorodność tematyki z zakresu języków greckiego i łacińskiego, literatury i kultury antycznej. Przedmiot zakłada przedstawienie różnych propozycji badawczych, zakresów tematycznych, aktualności badawczych z zakresu filologii klasycznej, jednak decyzja o wyborze proponowanego zagadnienia lub tematu zgłoszonego przez studenta (po weryfikacji wykładowcy) jest decyzją własna studenta.
Zgodnie z sugestiami prodziekana ds. studenckich wykładowca może zaproponować również tematy do przepracowania w formie pracy magisterskiej, które nie zakładają intensywnej pracy badawczej, a stanowią poprawnie przygotowane opracowanie z danego zakresu z pełną bibliografią.
W cyklu 2021/22_L:
jak w opisie głównym |
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna metody pracy badawczej, specyfikę pracy z tekstami w języku greckim i łacińskim, w tym aspekty neolatynistyczne, neohelleńskie oraz recepcyjne. Student umie planować pracę badawczą, opisać ją w formie konspektu z harmonogramem. Samodzielnie po konsultacji prowadzi poszukiwania bibliograficzne oraz przygotowuje kolejne rozdziały, fragmenty pracy, które poddaje ocenie prowadzącego seminarium. W ciągu pierwszego roku realizuje 8 ECTS, w drugim roku - 12 ECTS. W przypadku prowadzen zajęć w tutoringu większość ECTS realizowana jest jako nakład pracy własnej studenta
Kryteria oceniania
Po pierwszym semestrze ocena na podstawie indywidualnych poszukiwań tematycznych zakończonych przedłożeniem konspektu z harmonogramem w ogólnym zarysie. Drugi semestr - precyzowanie tematu, opracowanie jednego rozdziału/zagadnienia. Seminarium w semestrach 3 i 4 według indywidualnego postępu .
Bdb - wykonanie zadań na co najmniej 85 %
db - 70/75%
dost - minimum 55 %
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
według zapotrzebowania. Aktualności filologiczne, bibliografia międzynarodowa
W cyklu 2021/22_L:
jak w opisie głównym |
Uwagi
W cyklu 2021/22_L:
W semestrze letnim 2021/22 zajęcia prowadzone są stacjonarnie według planu usos począwszy do marca 2022. w celu spotkań także poza grupą i konsultacji indywidualnych oraz udostępniania materiałów w jednym miejscu utworzono zespół na MS Teams. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: