Nauczanie języka włoskiego dla dzieci dwujęzycznych i dwukulturowych WH-F-FW-M-II-1-NJW
Podstawowym celem niniejszego kursu jest przedstawienie teoretycznych informacji związanych z dwu- i wielojęzycznością, poczynając od definicji podstawowych pojęć, kończąc na opisie i wynikach najnowszych badań w te dziedzinie. Omówione zostaną również zagadnienia związane z metodologią nauczania i pracy dydaktycznej w grupach składających się z dzieci dwujęzycznych.
Ponadto, wiadomości teoretyczne uzyskane w czasie trwania kursu będą weryfikowane przez Studentów w praktyce. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Fundacją Bottega Italiana, która prowadzi w Warszawie zajęcia języka włoskiego dla dzieci z rodzin polsko-włoskich.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
W cyklu 2021/22_L: fakultatywny ograniczonego wyboru | W cyklu 2022/23_L: obowiązkowy | W cyklu 2023/24_L: obowiązkowy |
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu kursu Student jest przygotowany do nauczania języka włoskiego w grupach dzieci dwujęzycznych (FW2_U10). Jest gotów do uznawania wartości, jakie niesie wielokulturowość i wielonarodowość (FW2_K04). (FW2_K05), oraz do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, oświatowym i naukowym (FW2_K05).
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą (5) Student musi wykazać się bardzo dobrym przygotowaniem do nauczania języka włoskiego jako obcego u dzieci dwujęzycznych (FW2_U10). Jest w pełni gotów do uznawania wartości, jakie niesie wielokulturowość i wielonarodowość (FW2_K04). (FW2_K05), oraz do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, oświatowym i naukowym (FW2_K05).
Na ocenę dobrą (4) Student musi wykazać się dobrym przygotowaniem do nauczania języka włoskiego jako obcego u dzieci dwujęzycznych (FW2_U10). Jest w stopniu zadowalającym gotów do uznawania wartości, jakie niesie wielokulturowość i wielonarodowość (FW2_K04). (FW2_K05), oraz do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, oświatowym i naukowym (FW2_K05).
Na ocenę dostateczną (5) Student musi wykazać się dość dobrym przygotowaniem do nauczania języka włoskiego jako obcego u dzieci dwujęzycznych (FW2_U10). Jest w stopniu dostatecznym gotów do uznawania wartości, jakie niesie wielokulturowość i wielonarodowość (FW2_K04). (FW2_K05), oraz do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, oświatowym i naukowym (FW2_K05).
Praktyki zawodowe
-
Uwagi
W cyklu 2021/22_L:
W tym semestrze zajęcia obejmują współpracę z fundacją Bottega Italiana w Warszawie oraz z Niepublicznym Przedszkolem UKSW. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: