Stylistyka włoska WH-F-FW-II-2-StylWlo
Kurs obejmuje wstęp do analizy stylistycznej tekstów literackich. Uwaga poświęcona będzie zarówno kwestiom teoretycznym (typologie i gatunki tekstów), jak i praktycznym przykładom analizy stylistycznej w zakresie tekstów z epoki starożytnej i nowożytnej oraz tekstów współczesnych.
E-Learning
W cyklu 2020/21_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2021/22_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2022/23_Z: E-Learning (pełny kurs) |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2020/21_Z: | W cyklu 2019/20_Z: | W cyklu 2022/23_Z: |
Efekty kształcenia
Student zna zaawansowane metody analizy różnego rodzaju włoskojęzycznych tekstów pisanych (FW2_W05), ma umiejętność jasnego i poprawnego formułowania myśli, budowania argumentacji, którą potrafi ująć w przypisane do dyskursu naukowego formy pisemne w języku włoskim; formy te i ich styl potrafi też rozpoznawać i rozróżniać (FW2_U07), jest gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa (FW2_K02).
Kryteria oceniania
Zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym na platformie MS Teams, materiały udostępniane są na stronie kursu platformie Moodle.
Zaliczenie pisemne na ocenę, w trybie zdalnym.
Na ocenę bardzo dobrą student znakomicie zna zaawansowane metody analizy różnego rodzaju włoskojęzycznych tekstów pisanych (FW2_W05), ma umiejętność bardzo dobrego, jasnego i poprawnego formułowania myśli, budowania argumentacji, którą potrafi bardzo dobrze ująć w przypisane do dyskursu naukowego formy pisemne w języku włoskim; formy te i ich styl potrafi też bardzo dobrze rozpoznawać i rozróżniać (FW2_U07), jest w pełni gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa (FW2_K02).
Na ocenę dobrą student dobrze zna zaawansowane metody analizy różnego rodzaju włoskojęzycznych tekstów pisanych (FW2_W05), ma umiejętność dobrego, jasnego i poprawnego formułowania myśli, budowania argumentacji, którą potrafi dobrze ująć w przypisane do dyskursu naukowego formy pisemne w języku włoskim; formy te i ich styl potrafi też dobrze rozpoznawać i rozróżniać (FW2_U07), jest gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa (FW2_K02).
Na ocenę dostateczną student w stopniu dostatecznym zna zaawansowane metody analizy różnego rodzaju włoskojęzycznych tekstów pisanych (FW2_W05), ma w stopniu dostatecznym wykształconą umiejętność dobrego, jasnego i poprawnego formułowania myśli, budowania argumentacji, którą dość sprawnie potrafi ująć w przypisane do dyskursu naukowego formy pisemne w języku włoskim; formy te i ich styl potrafi też w stopniu satysfakcjonującym rozpoznawać i rozróżniać (FW2_U07), jest gotów do rozpoznawania i rozstrzygania dylematów naukowych i etycznych związanych z wykonywaniem pracy filologa (FW2_K02).
Literatura
P. G. Beltrami, La metrica italiana, Bologna, Il Mulino, 1995.
P. V. Mengaldo, Prima lezione di stilistica, Roma-Bari, Laterza, 2008.
P. V. Mengaldo, Attraverso la poesia italiana: lettura di testi esemplari, Roma, Carocci, 2008.
P. V. Mengaldo, Attraverso la prosa italiana: lettura di testi esemplati, Roma, Carocci, 2008.
G. Colella, Che cos’è la stilistica, Roma, Carocci, 2010.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: