Analiza tekstów literackich: literatura najnowsza WH-F-FW-I-3-LitNajn
Kurs ma na celu wprowadzenie do literatury włoskiej ostatnich dziesięcioleci. Omówione zostaną współczesne poetyki i prądy literackie, poczynając od postmodernizmu. Analizie i omówieniu poddane zostaną wybrane najważniejsze teksty najnowszej literatury włoskiej, przede wszystkim proza włoska od lat 80. XX wieku do dziś. Wprowadzone zostaną teksty takich autorów jak Umberto Eco, Gianni Celati, Pier Vittorio Tondelli, Ermanno Cavazzoni i Roberto Saviano i przedstawione zostaną najważniejsze tendencje dzisiejszej włoskiej literatury..
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2022/23_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2023/24_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2019/20_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2023/24_L: | W cyklu 2019/20_L: | W cyklu 2020/21_L: |
Efekty kształcenia
Absolwent kursu zna podstawową metodologię, terminologię i teorie wykorzystywane w badaniach literaturoznawczych w zakresie najnowszej literatury włoskiej (FW1_W02), zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego (FW1_W03), potrafi formułować, precyzować i opracowywać problemy badawcze w zakresie najnowszej literatury włoskiej oraz samodzielnie dokonuje wyboru stosownych metod, umie przy tym uzasadnić dobór problemu i metod badawczych, posługując się przy tym poprawną terminologią naukową (FW1_U03), jest gotów do współodpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy i poszczególnych jej regionów, w szczególności dziedzictwa obszaru kulturowego Włoch (FW1_K04).
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą Absolwent kursu bardzo dobrze zna podstawową metodologię, terminologię i teorie wykorzystywane w badaniach literaturoznawczych w zakresie najnowszej literatury włoskiej (FW1_W02), bardzo dobrze zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego (FW1_W03), potrafi znakomicie formułować, precyzować i opracowywać problemy badawcze w zakresie najnowszej literatury włoskiej oraz samodzielnie dokonuje wyboru stosownych metod, umie przy tym trafnie uzasadnić dobór problemu i metod badawczych, posługując się przy tym w pełni poprawną terminologią naukową (FW1_U03), jest gotów do współodpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy i poszczególnych jej regionów, w szczególności dziedzictwa obszaru kulturowego Włoch (FW1_K04).
Na ocenę dobrą Absolwent kursu dobrze zna podstawową metodologię, terminologię i teorie wykorzystywane w badaniach literaturoznawczych w zakresie najnowszej literatury włoskiej (FW1_W02), dobrze zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego (FW1_W03), potrafi sprawnie formułować, precyzować i opracowywać problemy badawcze w zakresie najnowszej literatury włoskiej oraz samodzielnie dokonuje wyboru stosownych metod, umie przy tym dobrze uzasadnić dobór problemu i metod badawczych, posługując się przy tym poprawną terminologią naukową (FW1_U03), jest gotów do współodpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy i poszczególnych jej regionów, w szczególności dziedzictwa obszaru kulturowego Włoch (FW1_K04).
Na ocenę dostateczną Absolwent kursu dość dobrze zna podstawową metodologię, terminologię i teorie wykorzystywane w badaniach literaturoznawczych w zakresie najnowszej literatury włoskiej (FW1_W02), dość dobrze zna współczesne metody analizy i interpretacji dzieła literackiego (FW1_W03), potrafi w stopniu dostatecznym formułować, precyzować i opracowywać problemy badawcze w zakresie najnowszej literatury włoskiej oraz samodzielnie dokonuje wyboru stosownych metod, umie przy tym dość dobrze uzasadnić dobór problemu i metod badawczych, posługując się przy tym zasadniczo poprawną terminologią naukową (FW1_U03), jest gotów do współodpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy i poszczególnych jej regionów, w szczególności dziedzictwa obszaru kulturowego Włoch (FW1_K04).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: