Praktyczna nauka jezyka włoskiego: słuchanie i konwersacja WH-F-FW-I-3-GrPrSiKL
Kurs przeznaczony jest dla studentów III roku filologii włoskiej na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Celem kursu jest rozwinięcie kompetencji komunikacyjnych Studenta oraz doskonalenie jego umiejętności rozumienia ze słuchu zróżnicowanych przekazów językowych o wysokim stopniu trudności.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2023/24_L: |
Efekty kształcenia
Student ma uporządkowaną wiedzę na temat struktur gramatycznych języka włoskiego, tak w ujęciu diachronicznym, jak i synchronicznym, zna kryteria zastosowania omawianych struktur w praktyce językowej (F1_W06). Uczestnik kursu ma świadomość zmienności językowych środków wyrazu, w szczególności jego warstwy semantycznej (F1_W13). Student potrafi wykorzystać w samodzielnej pracy wskazówki nauczyciela uzyskane w ramach kursu (F1_U05). Student potrafi wykorzystywać w praktyce nabytą wiedzę leksykalną do tworzenia poprawnych wypowiedzi ustnych (F1_U10). Uczestnik kursu rozumie konieczność nieustannego pogłębiania własnych kompetencji językowych (F1_K01). Student jest świadomy przynależności do europejskiego kręgu kulturowego i zdaje sobie sprawę ze współodpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy i poszczególnych jej regionów, w szczególności dziedzictwa kulturowego Włoch (F1_K05).
Kryteria oceniania
WIEDZA:
Prowadzący uczy umiejętności prowadzenia dyskusji oraz doskonali kompetencje Studenta w zakresie słuchania poprzez prezentację materiałów audio oraz audiowizualnych, omawianie wyszczególnionych zagadnień tematycznych z wykorzystaniem metod ćwiczeniowo-praktycznych
UMIEJĘTNOŚCI:
Umiejętności studentów podnoszone są za pomocą ćwiczeń, często przeprowadzonych w parach lub niewielkich grupach. Metoda ćwiczeniowa sprzyja rozwojowi zainteresowań poznawczych.
KOMPETENCJE
Student wzmacnia swoje kompetencje w zakresie słuchania tekstu w języku włoskim oraz umiejętności komunikacyjne poprzez liczne ćwiczenia i zadania praktyczne, które pozwalają na zastosowanie nabytej wiedzy teoretycznej.
Ocenie ciągłej podlega aktywność Studenta podczas zajęć, przygotowanie do zajęć oraz umiejętność wypowiedzi.
Na ocenę dostateczną (3) Student ma uporządkowaną w stopniu podstawowym wiedzę na temat struktur gramatycznych języka włoskiego, tak w ujęciu diachronicznym, jak i synchronicznym, zna kryteria zastosowania omawianych struktur w praktyce językowej (F1_W06).
Na ocenę dobrą (4) Student ma uporządkowaną w stopniu dobrym wiedzę na temat struktur gramatycznych języka włoskiego, tak w ujęciu diachronicznym, jak i synchronicznym, zna kryteria zastosowania omawianych struktur w praktyce językowej (F1_W06).
Na ocenę bardzo dobrą (5) Student ma w pełni uporządkowaną wiedzę na temat struktur gramatycznych języka włoskiego, tak w ujęciu diachronicznym, jak i synchronicznym, zna kryteria zastosowania omawianych struktur w praktyce językowej (F1_W06).
Uwagi
W cyklu 2021/22_L:
Znajomość języka włoskiego na poziomie B2 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: