Seminarium magisterskie z filozofii kultury 2 WF-FI-212-SEMSOC-2
Podczas każdego spotkania seminaryjnego słuchamy fragmentów prac magisterskich prezentowanych przez studentów, dyskutujemy na ich temat, proponujemy wprowadzenie ewentualnych poprawek, zwracając szczególną uwagę na plan pracy, bibliografię, logiczny i merytoryczny związek ze sobą poszczególnych rozdziałów, jak również przypisy i metodologię Wstępu i Zakończenia pracy. Wszystko to ma prowadzić do tego, żeby studenci w zaplanowanym czasie mogli napisać pracę dyplomową.
E-Learning
W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student ma uporządkowaną i ugruntowaną wiedzę na temat rozwoju filozofii; ma pogłębioną wiedzę w zakresie wyznaczonym tematem pracy magisterskiej; zna terminologię podstawowych europejskich systemów filozoficznych i umie się nią posługiwać w prowadzonych dyskusjach i konserwatoriach; zna metody analizy i interpretacji wypowiedzi filozoficznych, zwłaszcza powiązanych z metodologią filozofii kultury.
Student dysponuje umiejętnością wyszukiwania i selekcjonowania tekstów źródłowych, opracowań i literatury przedmiotu. Potrafi, wykorzystując odpowiednie narzędzia, zanalizować i zinterpretować zgromadzone teksty, zreferować swoje wyniki badawcze, odpowiednio w tym zakresie argumentując. Ma też zdolność redagowania tekstu naukowego oraz korzystania z literatury obcojęzycznej.
Kryteria oceniania
Podstawą zaliczenia jest systematyczne praca i obecność studenta na zajęciach (można mieć trzy usprawiedliwione nieobecności) studenta. Warunkiem zaliczenia I semestru jest sformułowanie (do połowy grudnia) tematu pracy oraz zreferowanie literatury przedmiotu oraz przedstawienie planu pracy. Warunkiem zaliczenia II semestru jest oddanie do połowy maja 1/3 części pracy. Warunkiem zaliczenia III semestru jest oddanie do końca listopada kolejnej 1/3 części pracy, a semestru IV, oddanie do połowy maja całości pracy. Liczy się również aktywność studenta podczas seminaryjnych dyskusji i analiz dotyczących albo pisanych prac magisterskich, albo literatury zaproponowanej do lektury.
Dla studentów dla których seminarium magisterskie jest drugim seminarium warunkiem zaliczenia jest: obecność na zajęciach (dopuszczalne 3 nieobecności w semestrze) i aktywny udział w prowadzonych dyskusjach.
Literatura
Literatura prezentowana podczas seminarium dotyczy najpierw metodologii pisania prac magisterskich; głównie jednak wiąże się z tematyką prac, podejmowaną przez każdego z uczestników cotygodniowych zebrań.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: