Konsultacje filozoficzne – tutoring 1 WF-FI-212-KONBUG
Zajęcia są szczególną sposobnością dla studentów do przedyskutowania swoich zainteresowań filozoficznych, toku studiów i perspektyw zawodowych. Ponadto mają umożliwić uczestnikom pełniejsze wniknięcie w wybrane i interesujące ich zagadnienie filozoficzne oraz ukierunkowanie własnych poszukiwań w tym zakresie.
E-Learning
W cyklu 2020/21_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning (pełny kurs) |
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2020/21_Z: | W cyklu 2019/20_Z: | W cyklu 2020/21_L: | W cyklu 2019/20_L: |
Efekty kształcenia
ECTS [1 ECTS = 30(25) godz.]:
- udział w zajęciach (on-line Teams) i przygotowanie do zajęć: 0-5 godz.
- indywidualna praca studenta: 10-20 godz.
Suma godzin (średnio): 25 [25/30(25)=1]
Liczba ECTS: 1
Wiedza:
1. Student zna i rozumie główne kierunki w obrębie takich subdyscyplin filozoficznych, które są przedmiotem jego zainteresowania.
2. Student zna i rozumie podstawowe metody badawcze i strategie argumentacyjne, które są charakterystyczne dla tych subdyscyplin filozoficznych, które są przedmiotem jego zainteresowania.
Umiejętności:
1. student potrafi analizować argumenty filozoficzne w obrębie interesujących go dyscyplin.
2. Student potrafi dobierać strategie argumentacyjne, konstruować krytyczne argumenty i formułować adekwatne odpowiedzi na krytykę w obrębie interesujących go dyscyplin.
Kompetencje:
1. Student jest gotów do samodzielnego formułowania propozycji rozwiązania tych problemów, które są przedmiotem jego zainteresowania.
2. Student jest gotów do efektywnego organizowania własnej pracy i krytycznej oceny stopnia jej zaawansowania - w odniesieniu do obowiązków, jakie ma na danym etapie swoich studiów.
Kryteria oceniania
Zaliczenie zajęć odbywa się na podstawie oceny stopnia zaangażowania studenta w trakcie zajęć i w pracę indywidualną poza zajęciami, zgodnie z ustalonym w trakcie zajęć planem pracy.
Student otrzymuje od prowadzącego ocenę opisową (w formie pisemnej) wraz z wynikającym z niej końcowym stopniem.
Student może zgłosić prowadzącemu swoje uwagi do oceny opisowej, do których prowadzący ustosunkowuje się w ustnej rozmowie.
Literatura
Charakter zajęć wyklucza możliwość preselekcji literatury. Konkretna lektura zostanie zaproponowana i ustalona w trakcie indywidualnych spotkań ze studentami.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: