Graficzne projektowanie w inżynierii środowiska 2 WB-IS-II-11-40
Celem przedmiotu jest opanowanie wiedzy i umiejętności z projektowania przestrzeni wypoczynkowej na terenach zdegradowanych z użyciem programów graficznych. W trakcie zajęć prezentowane i ćwiczone będą metody rysunkowe stosowane w programach graficznych: Metody rysunkowe stosowane w programach graficznych, przykłady zagospodarowania terenów zdegradowanych, inwentaryzacja terenu, projekt zagospodarowania terenu zdegradowanego.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
IS2P_W09- absolwent zna i rozumie w pogłębionym stopniu tematykę projektowania przestrzeni wypoczynkowej na terenach zdegradowanych przy użyciu graficznych programów komputerowych (efekt przedmiotowy 1)
ISP_W12-absolwent zna i rozumie w pogłębionym stopniu tematykę analizy zmian środowiska przyrodniczego na terenach zdegradowanych i umie ją zastosować w autorskim projekcie (efekt przedmiotowy 2)
IS2P_U09- Absolwent umie wykorzystać metody projektowe do wykonania projektów zagospodarowania terenów zdegradowanych i dostrzegać ich różne aspekty w wykorzystaniu i dalszej realizacji opracowania projektowego (efekt przedmiotowy 3)
Kryteria oceniania
Zadania praktyczne: wykonanie projektu zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej na podstawie wiedzy teoretycznej i
pomocy dydaktycznych dostarczonych przez prowadzącego zajęcia.
Student jest zobowiązany wykonać prace zaliczeniową (etapy opracowania projektowego są wykonywane na zajęciach i oceniane
na koniec zajęć). Dopuszcza się kontynuowanie zadań w domu.
Kryteria oceniania
ocena 2 (ndst):
- nie ma podstawowej wiedzy z zakresu zagospodarowania terenów zdegradowanych,
- nie zna podstawowych przykładów zagospodarowania terenów zdegradowanych,
- nie zna metod rysunkowych stosowanych w programach graficznych,
- nie potrafi posługiwać się i wykonać rysunku technicznego w celu pozyskania lub przedstawienia danych inżynierskich zgodnych z obowiązującymi normami,
ocena 3 (dst):
- ma podstawową wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zdegradowanych,
- zna dostatecznie podstawowe przykłady zagospodarowania terenów zdegradowanych,
- zna dostatecznie metody rysunkowe stosowane w programach graficznych,
- potrafi dostatecznie posługiwać się i wykonać rysunek techniczny w celu pozyskania lub przedstawienia danych inżynierskich zgodnych z obowiązującymi normami.
ocena 4 (db):
- ma podstawową wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zdegradowanych;
- zna dobrze podstawowe przykłady zagospodarowania terenów zdegradowanych;
- zna dobrze metody rysunkowe stosowane w programach graficznych;
- potrafi dobrze posługiwać się i wykonać rysunek techniczny w celu pozyskania lub przedstawienia danych inżynierskich zgodnych z obowiązującymi normami.
ocena 5 (bdb):
- ma podstawową wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zdegradowanych
- zna bardzo dobrze podstawowe przykłady zagospodarowania terenów zdegradowanych;
- zna bardzo dobrze metody rysunkowe stosowane w programach graficznych;
- potrafi bardzo dobrze posługiwać się i wykonać rysunek techniczny w celu pozyskania lub przedstawienia danych inżynierskich zgodnych z obowiązującymi normami.
Sposób weryfikacji: aby otrzymać zaliczenie z przedmiotu studenci muszą otrzymać oceny pozytywne z etapów opracowania projektowego (zadania)
wykonywanych w ramach projektu (efekt przedmiotowy 1,2,3)
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: