Gospodarka odpadami przemysłowymi WB-IS-41-24
Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z problematyką gospodarki odpadami przemysłowymi. Celem ćwiczeń jest nabycie umiejętności praktycznych, związanych z umiejętnością wyszukiwania materiałów, przygotowania zadań.
Student doskonali kompetencje związane z zawodem inżyniera inżynierii środowiska.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wspólne dla wykładu i ćwiczeń:
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie wiedzy:
Efekt przedmiotowy 1: student posiada wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy (IS1P_W01)
Efekt przedmiotowy 2: Student zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi (IS1P_W03)
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie umiejętności:
Efekt przedmiotowy 3: student potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji (IS1P_U01)
Efekt przedmiotowy 4: Student potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania (IS1P_U15)
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie kompetencji:
Efekt przedmiotowy 5: student jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi (IS1P_K01)
Efekt przedmiotowy 6: student jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi (IS1P_K04)
Kryteria oceniania
Kryteria oceniania w zakresie wiedzy:
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie wiedzy:
Na ocenę 2 (ndst) student nie posiada wiedzy z zakresu inżynierii środowiska
w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student nie zna podstawowych procesów zachodzących w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 3 (dst) student posiada dostateczną wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student dostatecznie zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 3+ (dst+) student posiada więcej niż dostateczną wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student dostatecznie zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 4 (db) student posiada dobrą wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student dobrze zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 4+ (db+) student posiada więcej niż dobrą wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student dobrze zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 5 (bdb) student posiada bardzo dobrą wiedzę z zakresu inżynierii środowiska w tym gospodarowania odpadami przemysłowymi i zastosowania praktycznego tej wiedzy; student bardzo dobrze zna podstawowe procesy zachodzące w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych w gospodarowaniu odpadami przemysłowymi.
Kryteria oceniania w zakresie umiejętności:
Na ocenę 2 (ndst) student nie potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student nie potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Na ocenę 3 (dst) student w dostatecznym stopniu potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student w dostatecznym stopniu potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Na ocenę 3+ (dst+) student w więcej niż dostatecznym stopniu potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student w dostatecznym stopniu potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Na ocenę 4 (db) student w dobrym stopniu potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student w dobrym stopniu potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Na ocenę 4+ (db+) student więcej niż dobrym stopniu potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student w dobrym stopniu potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Na ocenę 5 (bdb) student bardzo dobrze potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę, formułować i rozwiązywać problemy oraz wykonywać zadania z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi przez właściwy dobór źródeł informacji; Student bardzo dobrze potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych z zakresu gospodarki odpadami przemysłowymi i oceniać te rozwiązania.
Kryteria oceniania w zakresie kompetencji:
Na ocenę 2 (ndst) student nie jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student nie jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 3 (dst) Student w dostatecznym stopniu jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student w dostatecznym stopniu jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 3+ (dst+) Student w więcej niż dostatecznym stopniu jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student w dostatecznym stopniu jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 4 (db) Student jest na dobrym poziomie gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 4+ (db+) Student jest na więcej niż dobrym poziomie gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Na ocenę 5 (bdb) Student w bardzo dobrym stopniu jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z zakresu gospodarowania odpadami przemysłowymi; student w bardzo dobrym stopniu jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego związanego z prowadzeniem gospodarki odpadami przemysłowymi.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: