Oceny oddziaływania na środowisko WB-IS-35-06-CW
Treści merytoryczne obejmują podstawowe wiadomości związane z procedurami ocen oddziaływania na środowisko. Obejmuje zarówno przedstawienie aspektów prawnych, a także klasyfikację przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko i główne zasady sporządzania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie wiedzy:
Efekt przedmiotowy 1 (IS1_W01). Student ma podstawową wiedzę w zakresie ocen oddziaływania na środowisko.
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie umiejętności:
Efekt przedmiotowy 2 (IS1_U01). Student potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych oraz innych właściwie dobranych źródeł.
Efekt przedmiotowy 3 (IS1_U010). Student potrafi samodzielnie planować i realizować własne uczenie się przez całe życie.
Efekt przedmiotowy 4 (IS1_U013). Student potrafi dostrzegać aspekty systemowe i pozatechniczne, w tym aspekty etyczne w zakresie ocen oddziaływania na środowisko.
Efekt przedmiotowy 5 (IS1_U014). Student potrafi dokonywać wstępnej oceny ekonomicznej proponowanych rozwiązań i podejmowanych działań inżynierskich w zakresie ocen oddziaływania na środowisko.
Efekt przedmiotowy 6 (IS1_U015). Student potrafi dokonywać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania istniejących rozwiązań technicznych w zakresie ocen oddziaływania na środowisko, a także potrafi je oceniać.
Efekt przedmiotowy 7 (IS1_U016). Student potrafi opracować – zgodnie z zadaną specyfikacją – materiał stanowiący podstawy do przygotowania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Efekt przedmiotowy 8 (IS1_U017). Student potrafi rozwiązywać praktyczne zadania inżynierskie z zakresu oddziaływania różnych przedsięwzięć na środowisko.
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie kompetencji społecznych:
Efekt przedmiotowy 9 (IS1_K01). Student jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści.
Efekt przedmiotowy 10 (IS1_K03). Student jest gotów do wypełniania zobowiązań społecznych, współorganizowania działalności na rzecz środowiska społecznego w zakresie ocen oddziaływania na środowisko.
Efekt przedmiotowy 11 (IS1_K04). Student jest gotów do inicjowania działań na rzecz interesu publicznego w zakresie ocen oddziaływania na środowisko.
Przedmiotowe efekty przypisane do wykładów (1, 2, 4, 8, 9, 10, 11)
Przedmiotowe efekty przypisane do ćwiczeń (1-11)
3 ECTS [1 ECTS=30 godzin]
Udział w wykładach - 15 godzin
Przygotowanie do zaliczenia części wykładowej - 15 godzin
Udział w ćwiczeniach – 30 godzin
Przygotowanie do ćwiczeń - 10 godzin
Przygotowanie pracy pisamnej – 10 godzin
Przygotowanie do kolokwiów - 5 godzin
Konsultacje – 5 godzin
suma: 90 godzin [90/30=3] (odpowiednio 2 ECTS - ćwiczenia, 1 ECTS - wykład)
Uwagi
W cyklu 2021/22_Z:
Brak |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: