Ergonomia i BHP WB-IS-11-14
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z wymaganiami i potrzebami człowieka w jego środowisku pracy. W trakcie zajęć studenci zostaną zapoznani z relacjami pomiędzy człowiekiem a jego
stanowiskiem i środowiskiem pracy obejmującymi między innymi: elementy ergonomii, fizjologii i higieny pracy; zagrożenia zawodowe, rolę ergonomii w środowisku pracy zawodowej.
W kolejnych etapach zostaną poruszone zagadnienia z zakresu projektowania ergonomicznego. W czasie zajęć studenci będą mieli możliwość zapoznania się ze standardami zaprojektowania swojego miejsca i stanowiska pracy.
W cyklu 2021/22_Z:
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z wymaganiami i potrzebami człowieka w jego środowisku pracy. W trakcie zajęć studenci zostaną zapoznani z relacjami pomiędzy człowiekiem a jego |
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24_Z: | W cyklu 2019/20_Z: | W cyklu 2021/22_Z: | W cyklu 2020/21_Z: | W cyklu 2022/23_Z: | W cyklu 2024/25_Z: |
Efekty kształcenia
Wiedza:
IS1P_W08 – absolwent zna podstawową wiedzę ogólną z zakresu projektowania ergonomicznego jak również procesy obejmującą kluczowe zagadnienia z ergonomii, fizjologii i higieny pracy, potrzebne działalności zawodowej związanej z inżynierią środowiska (efekt przedmiotowy 1)
Kryteria oceniania
Metody i kryteria oceniania:
Wykład: test zaliczeniowy (pytania jednokrotnego wyboru, pytania otwarte) opierający się na treściach przekazanych na wykładzie.
Do zaliczenia może podejść student, który uczęszczał na wykłady.
Dopuszczalne są trzy nieobecności, przy czym jedna musi być usprawiedliwiona.
Zakres ocen z tesu zaliczeniowego:
94-100% - 5
93-88% - 4,5
87-80% - 4
79-70% - 3,5
69-60% - 3
mniej niż 59,9% - 2
Na ocenę:
5 - Student na bardzo dobrym poziomie orientuje się w zakresie podstawowych zagadnień zakresu ergonomii i bhp, na bardzo dobrym poziomie wymienia i definiuje zaawansowane zadania i zakres działań w zakresie ergonomii i bhp, w stopniu bardzo dobrym rozumie jej powiązania z innymi dyscyplinami inżynieryjnymi; student sprawnie objaśnia terminologię używaną podczas zajęć, bardzo dobrze dokonuje charakterystyki zasad higieny pracy w terenie, laboratorium i w biurze i elementów projektowania ergonomicznego, umie zaprojektować swoje miejsce pracy.
4 - Student na dobrym poziomie orientuje się w zakresie podstawowych zagadnień zakresu ergonomii i bhp, na dobrym poziomie wymienia i definiuje zaawansowane zadania i zakres działań w zakresie ergonomii i bhp, w stopniu dobrym rozumie jej powiązania z innymi dyscyplinami inżynieryjnymi; student sprawnie objaśnia terminologię używaną podczas zajęć, dobrze dokonuje charakterystyki zasad higieny pracy w terenie, laboratorium i w biurze i elementów projektowania ergonomicznego, umie zaprojektować swoje miejsce pracy.
3 - Student na dostatecznym poziomie orientuje się w zakresie podstawowych zagadnień zakresu ergonomii i bhp, na dostatecznym poziomie wymienia i definiuje zaawansowane zadania i zakres działań w zakresie ergonomii i bhp, w stopniu dostatecznym rozumie jej powiązania z innymi dyscyplinami inżynieryjnymi; student sprawnie objaśnia terminologię używaną podczas zajęć, dostatecznie dokonuje charakterystyki zasad higieny pracy w terenie, laboratorium i w biurze i elementów projektowania ergonomicznego, umie zaprojektować swoje miejsce pracy.
2 - Student nie orientuje się w zakresie podstawowych zagadnień zakresu ergonomii i bhp, nie umie wymienić ani zdefiniować zadań i zakresu działań w ergonomii i bhp, nie rozumie jej powiązania z innymi dyscyplinami inżynieryjnymi; student nie jest w stanie sprawnie objaśni c terminologii używanej podczas zajęć, nie umie dokona c charakterystyki zasad higieny pracy w terenie, laboratorium i w biurze i elementów projektowania ergonomicznego, nie wie jak zaprojektować swoje miejsce pracy.
Uwagi
W cyklu 2021/22_Z:
- |
W cyklu 2022/23_Z:
- |
W cyklu 2023/24_Z:
- |
W cyklu 2024/25_Z:
- |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: